Džanan Musa sa četiri poena debitovao u NBA play-offu, šokantan poraz Golden Statea

Podijelite ovaj članak:
Golden State je odlično otvorio meč protiv LA Clippersa, nakon prvih 12 minuta imali su prednost od osam poena (33:25), da bi u drugoj četvrtini zaigrali još bolje i na poluvrijeme su otišli sa 23 poena prednosti (73:50).

Sredinom treće četvrtine Golden State je imao 31 poen prednosti (94:63), ali onda su stvari za aktuelnog prvaka krenule nizbrdo i uslijedio je veliki preokret gostiju. Do kraja treće četvrtine LA Clippersi su zaigrali puno bolje i smanjili su prednost domaćih na 14 razlike (108:94).

U posljednjoj dionici LA Clippersi su osjetili trenutak u kojem mogu u potpunosti šokirati domaće igrače, a do preokreta su stigli u posljednje dvije minute i na kraju su slavili rezultatom 135:131.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Wiliams koji je ubacio 36 poena, a efikasan je bio i Harrell koji je ubacio 25 poena. U domaćem timu najviše poena je ubacio Curry (29), a pratio ga je Durant sa 21 ubačenim poenom.

U drugom meču Philadelphija je savladala Brooklyn i tako stigla do poravnanja. Od početka meča 76ersi su igrali bolje i imali su prednost, a ključna je bila treća dionica u kojoj su slavili rezultatom 51:23 što je bio glavni trenutak meča i na kraju su upisali pobjedu.

Minutažu u porazu Brooklyna upisao je i Džanan Musa koji je na parketu proveo 10 minuta, a on je pogodio oba šuta i ubacio četiri poena.