Futsal selekcija BiH u Zenici savladala Škotsku sa 10:1

Podijelite ovaj članak:

Futsal selekcija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Zenici selekciju Škotske u Grupi F preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu 2020. godine, rezultatom 10:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici Ive Kreze do prvog pogotka došli su u petom minutu susretu kada Marijo Aladžić posprema loptu iza golmana Škotske.

Futsal “Zmajevi” su nakon prvog pogotka povećali svoje vodstvo u sedmom minutu, kada za 2:0 pogađa Srđan Ivanković.

U 12. minutu, Aladžić ponovo pogađa za povećanje vodstva futsal reprezentacije Bosne i Hercegovine na 3:0. Manje od minuta kasnije Dejan Pavlović pogađa za 4:0, te su reprezentativci otišli na odmor sa ovim rezultatom.

U prvom minutu drugog poluvremena, Bilal Jelić pogađa za 5:0. Anel Radmilović u 22. minutu pogađa za 6:0. Minut kasnije, Aladžić pogađa za 7:0. Škotska u 28’ smanjuje prednost bh. tima na 7:1, a strijelac je bio Bradley Steedman.

Radmilović ponovo pogađa u 32. minutu, te još dva gola u 38. minutu za konačnih 10:1.

Treće kolo na rasporedu je u petak, 1. februara kada će se u zeničkoj Areni sastati Škotska-Švajcarska (17:00) i BiH-Turska (20:00).