Jusuf Nurkić odličan u pobjedi Portland Trail Blazersa, ludilo u meču Celticsa i Lakersa

Podijelite ovaj članak:

Bez većih problema je domaći tim stigao do pobjede, iako su na otvaranju duela Spursi bili bolji. Imali su gosti konstantno vodstvo sve do sredine igre u drugoj dionici kada Portland sjajnom igrom prelazi u vodstvo, a razlika je do poluvremena narasla na 13 poena, 70:57.

Već godinama unazad Trail Blazersi konstantno doživljavaju velike padove u igri, a to se desilo i protiv Spursa. Iako su nekoliko navrata tokom trećeg perioda imali 21 poen prednosti, domaći su protivniku dozvolili veliku seriju od 25:4 i ekipa Gregga Popovicha u finišu treće dionice dolazi do izjednačenja, 88:88.

Međutim, Portland se na vrijeme probudio. Do kraja ovog dijela igre ponovo dolaze do prednosti (96:90), ali su do kraja meča bez većih problema završili posao i došli su do trijumfa u ovom duelu.

Jusuf Nurkić je odigrao odličan meč. Na parketu je proveo 33 minute i imao je učinak od 22 poena (9/15), te je ostvario šest asistencija, tri skokaa i dvije blokade.