Karatistkinja Ajla Sipović osvojila zlato na Grand Prix turniru

Podijelite ovaj članak:

U Samoboru se ovog vikenda održavao32. po redu tradicionalni međunarodni karate turnir Grand Prix Croatia, koji ove godine okuplja nešto više od 1.500 takmičara iz rekordnih 28 zemalja.

Na turniru je nastupala reprezentativka Bosne i Hercegovine i takmičarka Karate kluba Ippon iz Sarajeva Ajla Sipović, a ostvarila je sjajan rezultat.

Sipović je pobijedila na pet mečeva i osvojila zlatnu medalju u kategoriji juniorki do 66 kilograma.

Mnogim reprezentativcima Evrope ovaj samoborski turnir je bio posljednja provjera pred Evropsko prvenstvo koje se održava u gruzijskom Tbilisiju od 8. do 11. februara.

Podsjećamo, nedavno je Ajla sa svojim sestrama Nejrom i Eminom zabilježila sjajan rezultat na Svjetskoj ligi mladih u Veneciji, gdje su njih tri osvojile tri srebra.