Krunić i Milošević srušili Armeniju na Grbavici za miran početak

Podijelite ovaj članak:

Zmajevi su večeras na Grbavici u sjajnom ambijentu savladali Armeniju. Iako smo možda priželjivali i uvjerljiviju pobjedu, na kraju možemo i moramo biti zadovoljni s 2:1, pa u duel s Grčkom u utorak u Zenici izaći ćemo rasterećeniji.

Izabranici Roberta Prosinečkog večeras su dominirali tokom čitavog meča, no Armenci su se pokazali kao tvrd orah i sigurno je da bi u ovim kvalifikacijama mogli da pomrse račune nekom od favorita (BiH, Italija, Grčka…).

Prvu pravu priliku imali smo u 11. minuti, kada je Višća izašam sam na golmana Armenije, koji je na kraju uspio loptu poslati u korner.

Krenula je onda opsada gostujućeg gola, napadali smo, prijetili, ali nije bilo lako protiv čvrste armenske odbrane. Krunić je u 25. minuti šutira pored gola, potom je Džeko na ubačaj Pjanića u 32. minuti dobro šutirao glavom, ali je lopta završila u korneru.

Konačno smo do pogotka stigli u 33. minuti, kada je Rade Krunić sjajno pogodio na ubačaj Pjanića iz kornera.

U završnici prvog dijela zamalo da dođemo do novog gola, ali je Džekin prizemni udarac iskosa s lijeve strane završio pored gola Armenije.

U nastavku meča Armenci su djelovali opasnije, malo su se i otvorili, imali su nekoliko šansi ali na sreću mreža Šehića je ostala netaknuta.

Dosta smo griješili u drugom dijelu, ali Armenci, predvođeni Mkhitaryanu, nisu uspjeli da nas kazne, no igra se definitivno mora poboljšati u meču s Grčkom.

Pravo je čudo kako je u 78. minuti Armenija uspjela da sačuva mrežu. Prvo je Milošević pogodio prečku, potom je Džekin udarac glavom zaustavio armenski golman, koji je potom odbranio udarac Zukanovića. Sve to se dešavalo nakon Pjanićevog ubačaja iz kornera.

Ipak, minutu kasnije uspjeli smo da dođemo do drugog gola. Ubacio je Višća s desne strane, a Milošević kao rezervista dolazi do gola i rješava pitanje pobjednika.

U finišu meča prvo se povrijedio rezervista Koljić minutu nakon što je ušao u igru, a onda u 93. minuti igranjem rukom Miloševića u našem šesnaestercu i penal za goste. Mkhitaryan je savladao Šehića i postavio konačnih 2:1.

BiH – Armenija 2:1(Krunić 33, Milošević 80/ Mkhitaryan 93 – penal)

BiH: Šehić, Čivić, Zukanović, Bičakčić, Todorović, Krunić, Bešić, Pjanić, Zakarić, Džeko, Višća.

Armenija: Airapetyan, Daghbashyan, Calisir, Haroyan, Hovhannisyan, Mkrtchyan, Grigoryan, Ghazaryan, Mkhitaryan, Grigoryan, Adamyan, Karapetian.