Ponos BiH: Maleni Afan osvojio zlatnu medalju u skoku u vis

Podijelite ovaj članak:

U finalu discipline skok u vis, član Škola atletike Mostar, Afan Koso osvojio je zlatnu medalju. Afan je nastupio u kategoriji dječaka 2012. godine, te je zlato osvojio s preskočenih 1.38.

Iza sebe je ostavio Čeha Davida Jankoveca i Poljaka Borisa Banjskog.

Naime, u Češkoj se održavaju 18. Evropske atletske igre za mlade atletičare uzrasta do 16 godina.

Na Evropskim atletskim igrama u Češkoj BiH su predstavljali uz Školu atletike Mostar, AK Leotar Trebinje, AK Sloboda Tuzla.

Osim Afana Kose na ovim igrama iz Škole atletike Mostar nastupaju Vasilije Kovač, Adin Kasumačić, Loren Markin, Emin Lizde, Emina Đulić.

Kada je riješ o ostalim rezultatima članova ekipe iz Mostara, Emina Đulić se plasirala u finale skoka u dalj, dok je u finalnoj trci na 60 metara zauzela osmo mjesto.

Loren Markin je bio četvrti u skoku i vis.

Adin Kasumačić je izborio finale na 60 metara, te nastup u finalu bacačke discipline loptica/vortex. Nešto ranije u skoku u dalj Afan Koso je bio deveti, Loren Markin – 28, Emin Lizde 32, saopćeno je iz Škole atletike Mostar.