Ronaldo imao svoje veče, tri gola za četvrtfinale LŠ

Podijelite ovaj članak:

Juventus i Mančester Siti su prošli u četvrtfinale Lige šampiona. Juve je savaladao Atletiko kod kuće 3:0 i tako dobio ukupnim rezultatom 3:2, dok je Siti slavio protiv Šalkea 7:0. Ukupan rezultat u tom dvoboju je 10:2.

Juventus je odmah od početka počeo veoma ofanzivno. Bio je poništen jedan gol Đorđa Kjelinija zbog faula Kristijana Ronalda nad golmanom Janom Oblakom, a u 27. minutu je Kristijano Ronaldo postigao prvi gol. Glavom je savladao Oblaka, a asistirao mi je Bernadeski.

Juve je do kraja poluvremena imao dve dobre prilike, a Atletiko jednu preko Morate.

U drugom poluvremenu je Ronaldo opet dao gol glavom, ovoga puta na asistenciju Kansela, a taj gol je postignut u 49. minutu. Juventus je zatim imao problema da napravi šanse, a jedinu je imao Moize Ken u 81. minutu.

Nekoliko minuta kasnije je Federika Bernadeskija oborio Anhel Korea u šesnaestercu, a siguran izvođač penala je bio Kristijano Ronaldo.

Tok meča: View image on Twitter

View image on Twitter

U četvrtom minutu je poništen gol koji je postigao Đorđo Kjelini. On je dao gol posle kornera, ali je Kristijano Ronaldo faulirao golmana Atletika Jana Oblaka.

Posle velike terenske inicijative Juvea, gol je postigao Kristijano Ronaldo u 27. minutu na asistenciju Federika Bernadeskija.

Asistent kod prvog gola je mogao samo pet minuta kasnije da poveća na 2:0, ali je Bernadeski iz slobodnog udarca poslao loptu tip pored okvira gola. View image on Twitter

Do kraja prvog poluvremena su dve ekipe imale po jednu šansu. U 45. minutu je Kjelini probao glavom i lopta je preletela tik iznad prečke, a slično se desilo i u nadoknadi Alvaru Morati koji je poslao loptu preko gola.

Tek što je počelo drugo poluvreme Juventus je poveo 2:0, a gol je postigao Kristijano Ronaldo. On je dobio centaršut od Žoaa Kansela sa desne strane, bio je najviši u šesnaestercu Atletika i glavom je savladao Oblaka. Slovenački golman je loptu zapravo izbacio iz gola, ali je tehnologija jasno pokazala da je lopta celim obimom prešla liniju.

U 57. minutu Dijego Simeone izvodi iz igre Tomasa Lemara, a ubacuje Anhela Koreu koji je do sada u sezoni bio standardni prvotimac Atletika.

U 67. minutu Masimilijano Alegri pravi prvu izmenu. Izveo je levog beka Spinazolu, a ubacio napadača Paula Dibalu. Juve tako sada napada ekipu Atletika sa Ronaldom, Mandžukićem i Dibalom.

Simeone u 77. minutu uvodi i Vitola umesto Santijaga Arijasa.

Tri minuta kasnije Moize Ken ulazi umesto Marija Mandžukića. Juve posle drugog postignutog gola nije napravio mnogo prilika, pa će ulabacivanjem ovog mladog ofanzivca Alegri probati da oživi napad svoje ekipe.

Ken je veoma brzo imao prvu priliku, ali je u situaciji jedan na jedan sa Oblakom šutirao pored gola.

Bjorn Kujpers je u 85. minutu svirao penal za Juventus. Federika Bernadeskija je posle prodora oborio Anhel Korea. On je Bernadeskija gurnuo sa leđa i Kujpers je pokazao na belu tačku. Kristijano Ronaldo je bio siguran egzekutor i Juve je preokrenuo. Do kraja meča nije bilo prilika i Juve je prošao dalje.

Cristiano Ronaldo

Tullio M. Puglia/Getty Images

U drugom meču se sastaju Mančester Siti i Šalke. Siti je imao prednost 3:2 iz meča u Nemačkoj.

Mančesteru Siti je imao odličnu priliku preko Serhija Aguera u 14. minutu. On je pogodio stativu, a “građani” su inače do tog momenta imali veliku terensku inicijativu.

Siti je poveo u 35. minutu, a gol je sa bele tačke postigao Serhio Aguero.

Samo tri minuta kansije Aguero je pogodio još jednom i Siti je bio na dobrom putu da već u prvih 45 minuta osigura prolaz u četvrtfinale Lige šampiona. Ukupan rezultat je bio 5:2.

Leroy Sane, Sergio Aguero, David Silva

Michael Regan/Bongarts/Getty Images

U 42. minutu Liroj Sane je postigao gol protiv bivšeg kluba i tako povisio na 3:0.

Na početku drugog poluvremena Siti je postigao gol koji je poništen, ali je zatim Rahim Sterling povisio na 4:0 u 57. minutu. Peti gol za Siti je u 71. minutu postigao Bernardo Silva, a pre tog gola iz igre su izašli Serhio Aguero i David Silva.

Fil Foden je u 78. minutu doneo vođstvo Sitiju od čak 6:0. Sedmi gol postigao je Gabrijel Žezus.

Izvor : Sport Klub