Šampionski ples FK Sarajevo na Grbavici: Bordo tim ponizio Plave!

Podijelite ovaj članak:

Fantastičan meč odigrao je Bordo tim i na kraju je sasvim zasluženo razbio najvećeg rivala i ovim trijumfom je napravio ogroman korak ka tituli prvaka.

Sarajevo je fantastično otvorilo utakmicu i već nakon 15 minuta igre Bordo tim je stvorio dva gola prednosti.

Iz prve šanse na utakmici ekipa Husrefa Musemića je povela. Nakon ubacivanja iz kornera i loše reakcije odbrane Željezničara, Darko Lazić pogađa za 0:1.

Samo četiri minute kasnije novi šok za navijače domaćeg tima. Amatersku reakciju odbrane Plavih koristi Krste Velkoski i pogađa za velikih 0:2 i erupciju oduševljena za navijače gostiju.

Željezničar nije uspijevao napraviti apsolutno ništa pred golom Vladana Kovačevića. Plavi su napadački potpuno zakazali u prvih 45 minuta, a u posljednjoj minuti Sarajevo je umalo došlo do trećeg gola.

Lijepo je šutirao Rahmanović u 45. minuti, ali je ovaj udarac završio pored gola i na odmor se otišlo rezultatom 0:2.

U nastavku meča smo gledali uglavnom napade FK Željezničar. Sarajevo je bilo zadovoljno onim što su napravili u prvom dijelu i nisu bezglavo jurišali u nastavku.

Željezničar se lako mogao vratiti u meč da je Sinan Ramović bio malo precizniji. Fudbaler Plavih je imao dvije sjajne šanse, uzdrmao je prečku, a zatim je i iz odlične pozicije šutirao pored gola.

Sarajevo je zato u 72. minuti svoju šansu iskoristilo. Fantastična akcija Bordo tima donijela je udarac Velkoskog, Kjosevski je skinuo njegov šut, ali u nastavku akcije Benjamin Tatar pogađa za 0:3.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo. Sarajevo je lagano privelo meč kraju i došlo je do velika tri boda koja ih dovode korak bliže tituli prvaka.

Željo će sa druge strane do kraja sezone i dalje voditi veliku borbu za plasman u evropska takmičenja.