Željezničar i Velež podijelili bodove u slavljeničkoj atmosferi na Grbavici

Podijelite ovaj članak:

Nogometaši Željezničara i Veleža remizirali su na Grbavici bez golova u meču devetog kola m:tel Premijer lige BiH na kojoj je domaći klub proslavio svoj 100. rođendan.

Tokom čitavog dana u glavnom bh. gradu vladala je slavljenička atmosfera navijača Željezničara povodom 100. rođendana Plavih. Tako su danas igrači oba tima imala priliku igrati u sjajnom ambijentu kojeg su formirale pristalice sarajevskog kluba.

Sve je počelo intoniranjem himne Grbavica, a onda su popularni Manijaci prikazali sjajnu koreografiju na južnoj tribini. Za to vrijeme, na istočnoj i sjevernoj tribini navijači su koreografiju ispratili balonima u plavoj i bijeloj boji.

Kada je teren u pitanju, prvu veliku šansu na utakmici imao je Velež. U 10. minuti stopostotnu priliku imao je Ćosić, ali je njegov udarac s gol linije izbacio Vrhovac i tako spasio Plave.

Domaći su se revanširali u 17. minuti. Ovoga puta šutirao je Juričić, ali je njegov udarac odbranio golman Veleža, Slaviša Bogdanović.

Do kraja prvog dijela bilo je manje zatišje. Zabilježeno je nekoliko polušansi, a izdvaja se pokušaj Samira Radovca u 34. minuti koji odlazi pored gola. Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

Željezničar je znatno ofanzivnije ušao u nastavak meča u pokušaju da dođe do vodstva i erupcije oduševljenja na tribinama. Ipak, još jednu veliku šansu za Velež imao je u 58. minuti Edo Vehabović, ali je iz okreta šutirao pored gola.

Najveću šansu Željezničar je imao u 70. minuti. Tačnije, tada je dosuđen penal za Plave, a tri minute kasnije Luka Juričić silovito šutira preko gola gostiju.

Kako se meč bližio kraju, tako su ekipe s manjim intenzitetom napadale. Plavi su mogli do gola u 83. minuti kada je odličan prodor po lijevoj strani napravio Juričić, ali je traljavo šutirao kada je izašao ispred golmana Bogdanovića.

Do pogotka su Plavi mogli i u 86. minuti kada je Nedim Mekić šutirao s distance, ali je lopta od bloka otišla u korner. S druge strane, u 89. minuti je Nemanja Anđušić mogao rastužiti domaće navijače, ali je iz velike blizine šutirao pored gola.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, tako da su veliki rivali Željezničar i Velež remizirali bez golova u derbiju devetog kola.

Plavi s Grbavice nakon ovog meča imaju 11 bodova i nalaze se na šestom mjestu tabele, dok je Velež jednu poziciju ispred, sa jednim bodom više od današnjeg rivala.